Style Switcher

Layout options
 • Boxed Layout
 • Full Width Layout
Primary Color

از آنجایی که تیم ما این افتخار را دارد که در چندین شرکت و چند شهر خدمات مشاوره مالی ارائه کند . بهتر دیدیم برای اینکه ممیزین محترم اداره مالیاتی حداقل به  بهانه عدم انطباق با فاکتور رسمی برایمان جریمه و سایر مسایل دیگر درست نکنند  خودمان دست به کار بشویم و یک فرمت مشخص فاکتور رسمی تهیه کنیم . با این قصد و نیت از یکی از دوستانمان در یکی از آن چندین شرکت - که احساس کردیم کارش با آفیس خوب است - تقاضا کردیم فرمت استاندارد فاکتور رسمی را طراحی کند . بالاخره بعد از چند روز چک کردن و سلام و صلوات طراحی ایشان تکمیل شد و فاکتورها برای آن شرکت رفت زیر چاپ . 

از ایشان خواهش کردم اجازه بدهند فاکتور آماده شده از طرف ایشان را به اسم خود ایشان اینجا روی همین وبلاگ بگذاریم ، تا هم ما و هم دیگر شرکتها از آن استفاده کنند . راستش یکی از اهدافمان هم این بود که حداقل بین شرکتهایی که ما افتخار همکاری با آنها را داریم نام ایشان شنیده شود و هنر ایشان هم دیده شود . اما دوستمان عقیده داشتند که زحمت زیادی برای طراحی فاکتورشان کشیده‌اند و دوست ندارند ما از فرمت فاکتور ایشان برای شرکتهای دیگر استفاده کنیم . نظرشان برایمان محترم بود ، بخاطر همین با همه مشغله‌هایی که داشتیم حدود 1.5 ساعت برای طراحی یک فرمت فاکتور رسمی در Excel  وقت گذاشتیم .

حاصل آن یک ساعت و نیم ، این فاکتوری شد که در زیر می‌بینید . 

با این تفاوت که ما بر خلاف آن دوست محترم‌مان دوست داریم دیگران هم از حاصل کارمان استفاده کنند . بنابراین از لینک‌های زیر میتونید نسخه اکسل و نسخه pdf فاکتور رسمی را دانلود کنید و حداقل آن بهانه‌ای را که در ابتدای صحبتم گفتم از ممیزتان بگیرید .

دانلود فایل اکسل فاکتور رسمی

دانلود فایل pdf فاکتور رسمی

فقط به این نکته هم حواسمان باشد که فاکتور رسمی علاوه بر همه مواردی که ما در طراحی‌ آن رعایت کرده‌ایم باید حتما دارای شماره سریال چاپخانه‌ای ، ترجیحا به رنگ قرمز باشد . لطفا روزه شک دار نگیرید ، ذوق هنری هم به خرج ندهید و دقیقا فرمت بالا را رعایت کنید . چون دیده‌ایم ممیزهای محترمی را که حتی به عمودی یا افقی بودن فاکتور هم گیر می‌دهند ، اینجور مواقع پوریا رسولی (مسئول فنی تیم ما)  حرف خوبی میزنه . پوریا اینجور مواقع - از قول منوچهر نوذری خدابیامرز میگه : "لطفا فقط اونی که تو فیلمه رو بگو"

پینوشت : فایل pdf دستورالعمل 5 صفحه‌ای سازمان امور مالیاتی در مورد "صدور صورتحساب فروش" را هم میتونید از اینجا دانلود کنید .

نوشتن دیدگاه

آخرین نظرات

 • نان داغ – گزارش داغ

  علی 06.10.1399 10:03
  جالب بود-ممنون از این متن فوق العاده

  ادامه مطلب ..و

   
 • 15+2 نکته ای که بهتر است موقع ارسال لیست مالیات حقوق به آنها توجه کنید

  مسعود 30.08.1399 00:25
  سلام من مالیات حقوق شرکتمون را برای اولین بار ارسال کردم یک لیست ارسال کردم اصلی تایید کردم بعد متوجه ...

  ادامه مطلب ..و

   
 • تسهیلات

  نرگس حیاتی 15.03.1399 23:49
  سلام با سپاس از سایت خوبتون بابت مطالب آموزنده ای که در اختیار ما تازه کارها قرار دادند. واقعا ...

  ادامه مطلب ..و